Tepelná čerpadla

Úvod Tepelná čerpadla

Přemýšlíte o pořízení tepelného čerpadla do vašeho domu? Nevíte, zda se jeho nákup opravdu vyplatí? Kvalitní tepelné čerpadlo ušetří v rodinném domě cca 50-70 % energie pro vytápění a ohřev vody.

Typy tepelných čerpadel:

Tepelná čerpadla dělíme dle činitele, z něhož získávají teplo. Můžeme je tedy rozdělit na tepelná čerpadla:

  • vzduch – voda,
  • země – voda,
  • voda – voda.

Každý z těchto druhů disponuje jinými výhodami.

Tepelná čerpadla vzduch – voda fungují na principu odebírání tepla přímo z venkovního vzduchu. Takto získané teplo pak slouží k ohřevu vody. Mezi výhody tohoto typu čerpadla patří snadná instalace, poměrně nízké provozní náklady či minimum potřebného prostoru uvnitř vašeho domu. Provoz tepelného čerpadla je však omezen teplotou venkovního vzduchu – jsou schopna pracovat do -15C.

Tepelná čerpadla země – voda odebírají teplo ze země. Mají velmi stabilní výkon a napomáhají k podstatně nižší spotřebě elektřiny. Mohou se využívat jak v letním, tak i zimním období.

Tepelná čerpadla voda – voda využívají k odebírání tepla spodní nebo geotermální vodu. Vodu je tedy možné čerpat například ze studně. Tento druh čerpadel se vyznačuje velicenízkými provozními náklady.

Kontaktujte nás, pomůžeme a poradíme vám s výběrem

Rádi vám s výběrem vhodného tepelného čerpadla pomůžeme a poradíme. Zpracujeme pro vás projekt přímo dle vašich potřeb a požadavků.

U tepelných čerpadel je potřeba dbát na pravidelný servis, s nímž vám také pomůžeme. Provádíme veškerý servis ať už se jedná o záruční, pozáruční.

Instalace tepelných čerpadel Ostrava a okolí

Instalace tepelných čerpadel Samsung, LG a Daikin provádíme hlavně ve městech Havířov, Karviná, Frýdek-Místek, Třinec, Ostrava, Orlová, Bohumín a blízkém okolí.