Výroba a dodávka vzduchotechnického potrubí

Úvod Vzduchotechnika Výroba a dodávka vzduchotechnického potrubí

Hlavním cílem vzduchotechniky je vyměnit vydýchaný či znečištěný vzduch za vzduch čerstvý, a to pomocí nasávání vzduchu ventilátorem.

Vzt potrubí je tzv. stavebnicový systém rour, který je určen pro větrání menších ale i větších prostor, od rodinných domů, až po průmyslové objekty a obchodní centra. Existují čtyřhranná a kruhová potrubí, která se používají k odvětrávání nebo pro klimatizování.

Plastové vzt potrubí, které se dnes také začíná využívat, je používáno zejména kvůli svému snadnému spojování při montáži, nízké hmotnosti a estetickému vzhledu.

 

Výroba vzduchotechnického potrubí a vzduchotechnických prvků včetně tvarovek a dílů dle přání zákazníka

Na trhu vzduchotechniky je možno dostat se k standardnímu vzduchotechnickému potrubí, ale trh nabízí i potrubí přímo na míru. Nejčastěji je vzt potrubí vyráběno z kvalitních materiálů, jako je především pozinkovaný plech, dále také nerezový, měděný nebo titan-zinkový plech. Vzt potrubí se dnes již vyrábí moderními technologiemi a moderními stroji, díky kterým je garantována vysoká kvalita všech výrobků tohoto druhu na trhu.

 

Čtyřhranné VZT potrubí

Čtyřhranné vzduchotechnické potrubí je hojně užíváno především k větrání v průmyslových objektech, komerčních prostorách ale také v rodinných domech. Výhodou čtyřhranného potrubí je, že snižují riziko vzniku hluku na vzduchotechnické trase. Zároveň je možné na zakázku vyrobit jakýkoliv libovolný rozměr potrubí. Čtyřhranné potrubí se skládá z mnoha částí, z nichž některé jsou přímé potrubí, oblouky, přechody, odbočky, nástavce, odskoky, tlumiče hluku aj.

 

Spiro potrubí

Spirálně vinutá roura je vyrobená z pozinkovaného plechu a je určena pro rozvod vzduchu. Roury lze spojovat v delší potrubí pomocí tzv. vsuvek. Spoj dvou rour je lepší pro jistotu zajistit samořeznými šrouby. Pro zavěšení Spiro potrubí se hojně využívají kovové objímky.