Klimatizace LG

Úvod Klimatizace Klimatizace LG

Klimatizace jsou dnes velmi oblíbeným vybavením domu. Jejich primární funkcí je chlazení, ale moderní klimatizační jednotky umí díky tepelnému čerpadlu interiér i vytápět. Další příjemnou funkcí je například odvlhčování či filtrace vzduchu od nečistot, což je skvělé zejména pro alergiky.

LG nabízí širokou paletu klimatizačních jednotek. Vynikají vysokou účinností, ekologickým provozem a díky elegantnímu a minimalistickému designu se hodí ke každému stylu a vyhoví požadavkům i těch nejmodernějších interiérů

Klimatizace LG jsou navrženy tak, aby spotřebovaly co nejméně elektrické energie, a mají velmi tichý chod. Využívají nejmodernější invertorovou technologii, která plynule reguluje výkon vnějších i vnitřních jednotek. Mají pouze takový odběr energie, jaký je v danou chvíli zapotřebí.

Funkce

Klimatizace značky LG nabízejí mnoho pokročilých funkcí.

  • Tichý režim a nízká hlučnost – klimatizační jednotky LG dokážou během nočního režimu snížit hlučnost vnitřní i venkovní jednotky. Celkově pracují při nízké hladině hluku.
  • Gold fin – antikorozní úprava chránící plochu tepelného výměníku, čímž prodlužuje jeho životnost
  • Rychlé topení a chlazení – při nižší spotřebě energie dokáže klimatizační jednotka od LG vytopit větší prostor během kratší doby. Díky rovnoměrným dodávkám studeného vzduchu do každého směru, zaručí rychlejší ochlazení místnosti
  • Automatické čištění – klimatizační jednotka je udržována v čistotě vysoušením výměníku tepla a opětovnou sterilizací vnitřku
  • Aktivní regulace energie – upravuje spotřebu energie a chladícího výkonu regulací maximální frekvence motoru kompresoru
  • Monitorování spotřeby energie – lze snížit spotřebu energie kontrolou spotřeby na digitálním panelu
  • Ochranný filtr – zachytí částice prachu a představuje první linii obrany proti jemnějším prachovým částicím
  • Dvoucestný swing – možnost natáčení lamelů ve dvou směrech, což zaručuje ještě větší efektivitu chlazení prostoru
  • Ovládání přes wi-fi – možnost řízení jednotek přes chytrý telefon či tablet. Ovládání je u některých typů zabudováno, u některých je možné ho dokoupit.

Montáž klimatizace LG

Naši montážní technici vám klimatizaci odborně nainstalují a zprovozní a také váš zaškolí v jejím používání. Pomůžeme vám i se správným výběrem klimatizace. Podle vybraného modelu se s technikem domluvíte na umístění jednotky, tak aby byla maximálně využita její funkčnost. Tedy tak, aby proud vzduchu mířil co nejvíce do prostoru.

Nedoporučujeme neodbornou instalaci z důvodu možného poškození jednotky, snížení její funkčnosti či dokonce jejího zničení.

Servis klimatizace LG

Pravidelný servis klimatizace je důležitý k udržení účinnosti celého systému, bezproblémového chodu zařízení, předchází závadám, zabraňuje zvyšování elektro příkonu a poškození nebo zničení kompresoru. Vyvarujete se závadám, jakými jsou například ucpání odvodu kondenzátoru, poškození čerpadla, úniku chladiva, znečištění výměníku, poškození elektroinstalace, zadření kompresoru, špatný odvod kondenzátoru apod.

U vnitřní i venkovní jednotky je třeba pravidelně čistit výměníky, čistit a dezinfikovat odvody kondenzátu, kontrolovat a proměřovat elektro části, měřit odběrové proudy, kontrolovat tlak a množství chladiva a jiné.

Doporučujeme kontrolovat klimatizaci dvakrát ročně, nejlépe ještě před hlavní letní nebo topnou sezonou, protože závada na klimatizaci se nejčastěji projeví právě při plném provozu zařízení.